Beykoz Belediye Başkanlığı 2014Beykoz Belediye Başkanlığı Resmi Sitesi Konferans Linki:

http://www.beykoz.bel.tr/guncel/haberler_05/universite-sinavina-duzenli-hazirlik-basari-getiriyor_1778.html

YEREL BASINDA KONFERANS HABERLERİ

Beykoz Güncel Haber

http://www.beykozguncel.com/3858-ne-ogreniyoruz-ne-ogrenecegiz-neyi-ogrendik.html

Dost Beykoz Haber

http://www.dostbeykoz.com/dr-talha-ucar-dersi-derste-ogrenin-

Flash Haber

http://www.flashaber.com.tr/Universite-Sinavina-Duzenli-Hazirlik-Basariyi/17878/

Dr. Talha Uçar: ‘’Dersi Derste Öğrenin’’

Üniversite sınavında Türkiye derecesi yapan ve semineri veren Dr. Talha Uçar ise gençlere kendi tecrübelerini aktardı ve ders çalışma teknikleri hakkında bilgiler verdi: ‘’Üniversite Sınavında 9 dersten yaklaşık 160 konudan soru geldiğini, bu soruları yapabilmek için 4 şey yapmanın önemli olduğunu söyledi: ‘’1. Konuyu öğrenin. 2. Soru çözün. 3.Yapamadığınız soruları yaptırın. 4. Her konudan en fazla 1 A4 kağıdına sığacak şekilde notlar çıkarın.’’ dedi. Bilhassa sayısal derslerin öğretmenlerden dinlenerek öğrenilmesi gerektiğini özellikle vurguladı. Bir konuyu öğrenmenin en iyi yolunun dersi zamanında okulda öğrenmek olduğunu söyledi.

 

Öğrenmekte zorladığınız formüllerde Müzikalite ve Görsel Öğrenme Metotlarında yaralanın!

Beynin iki lobdan oluştuğunu ve etkin bir öğrenmenin her iki lob kullanılarak olması gerektiğini vurguladı. Akılda tutulması zor olan formüllerin bazı müzikalite yöntemleri ile tekerleme şeklinde daha kolay öğrenilebileceğini aktardı. Grafiler ve şablonlar çizmenin de akılda kalıcılığı arttırdığını söyleyen Dr. Uçar, öğrenmenin emek istediğini, ezberlemenin ise tekrara muhtaç bir kavram olduğunu belirterek bu yöntemlerle ezber yapmadan öğrenmenin önemini vurguladı.

 

İyi bir analiz ve incelemenin başarının temel şartlarından olduğunu sözlerine ekleyen Dr. Uçar : ‘’Şahsi bir odanız olması sınav sürecinde çok önemli bir nokta. Ayrıca kahvaltılarınızı yapmadan asla derslere girmeyin.  Geceleri ders çalışmayın bunun yerine sabah erken kalkıp ders çalışın. Bilgisayar, televizyon, telefonun çok vaktinizi aldığını zannediyorum. Uyku sarkmalarına, sinirli ve yorgun uyanmalara neden oluyor. Bunları hayatınızdan çıkarabilmeyi başarırsanız puanlarınız da yükselecektir. Son sözlerini bu şekilde tamamlayan Uçar katılımcılara teşekkür ederek başarılar diledi.’’

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret94017